Melih Özbek Dijital Akademi - Fotoğraf Makinası Simülatörü

Bu program, bir fotoğraf makinasının ayarlarının değişmesiyle, çekilen fotoğrafın nasıl değişeceğini gösterir. Manuel modda, fotoğrafçı enstantane, diyafram ve ISO ayarlarını kendisi yapabilir. Diyafram öncelikli ayarda, fotoğraf makinası ışığı kendisi ölçer. Fotoğrafçı diyafram ve ISO'yu değiştirebilir. Yaptığı bu değişikliklere göre fotoğraf makinası enstantaneyi ayarlar. Enstantane öncelikli ayarda ise fotoğrafçı enstantane ve ISO'yu değiştirebilir. Fotoğraf makinası da yapılan bu ayarlara göre diyaframı değiştirir.
Programı kullanmadan önce "Fotoğraf Nasıl Çekilir" yazısını okumanız önerilir. Programı kullanmanın temel amacı, ayarları yaptıktan sonra "Fotoğrafı Çek" düğmesine basmadan önce nasıl bir fotoğraf çıkacağını tahmin edecek düzeye ulaşmanızdır. "Vizör" düğmesi, fotoğrafı çekilecek hareketli görüntüye geri döndürür.

Program, sadece perde/diyafram/ISO üçlüsünün birbiri arasındaki ilişkiyi görmeniz içindir. Sonuçta oluşan fotoğraf, bir fotoğraf makinasınının çektiği fotoğrafla bire bir aynı olmayabilir.

Fotoğraf makinasının ayarlarıyla çekilen fotoğraf arasındaki ilişkiyi daha detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz, Dijital Akademi Temel Fotoğrafçılık Semineri'ne katılabilir ve hayal ettiğiniz fotoğrafları çekmeye başlayabilirsiniz.

Melih Özbek Dijital Akademi Fotograf Makinası Simülatörü hakkında bir kaç önemli not

Bu programı Facebook'ta beğenin:


1/8000
F16
12800
Poz Telafisi :0
Manuel | Diyafram Öncelikli | Enstantane Öncelikli

Enstantane
Düşük   Yüksek
Diyafram
Açık   Kısık
ISO
Düşük   YüksekFotografin Teknik Degerlendirmesi:

Önce bir fotograf çekin :)Program Melih Ozbek tarafından geliştirilmiştir. Her hakkı saklıdır.

Programla ilgili yorumlarinizi duymak bizi çok mutlu eder :)
Adiniz:
Soyadiniz:
Email Adresiniz:
Yorumunuz:
Lütfen işlemin sonucunu kutuya yazın 2x2 =
 

Bizi Takip Edin!